umow wizyte REJESTRACJA WIZYTY TYLKO TELEFONICZNA

Chirurgia stomatologiczna – na czym to polega?

Zwykła wizyta u dentysty nie zawsze pozwala rozwiązać poważne problemy dotyczące naszej jamy ustnej. Często konieczne jest zastosowanie chirurgii stomatologicznej. To dziecina zajmująca się operacjami w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są często przez chirurga szczękowo-twarzowego, chirurga stomatologa i laryngologa. Jakie zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonuje się najczęściej? Sprawdź!

Najczęstszy problem – zęby mądrości
Pomoc chirurga stomatologicznego często jest konieczna przy usuwaniu zębów mądrości. To ósemki – zęby, które wyrzynają się jako ostatnie. Często takie zęby nie mają dość miejsca, by prawidłowo rosnąć i zostają uwięzione pomiędzy kością szczęki a tkanką dziąsła. Może to być bardzo bolesne. Często towarzyszą temu obrzęk, a w niektórych przypadkach mogą też powstawać torbiele lub guzki niszczące naszą żuchwę. W takiej sytuacji konieczne jest chirurgiczne usunięcie problematycznych zębów. Chociaż problemy z ósemkami zdarzają się najczęściej, to uwięznąć mogą także inne zęby. Stomatologiem, który przeprowadzi dla nas zabieg usunięcia ósemek jest Karolina Wierdak. To dentysta z ogromnym doświadczeniem, specjalizujący się właśnie w chirurgii stomatologicznej i w implantologii. Możemy mieć do pani doktor pełne zaufanie, także w przypadku skomplikowanych zabiegów stomatologicznych.

Implantologia – element chirurgii stomatologicznej
Ważnym elementem chirurgii stomatologicznej jest implantologia. Implanty to dobra alternatywa dla zwykłych protez. Implanty zastępują korzenie zęba, są umieszczane w kości szczęki, przez co dobrze stabilizują sztuczne zęby. Żeby taki implant został u nas założono, musimy mieć odpowiednią kość szczękową, musimy też nie mieć podatności na zakażenia i dbać o higienę. Chirurg stomatolog może się okazać niezbędny także wtedy, kiedy mamy poważną wadę zgryzu. Nie zawsze terapia ortodontyczna może rozwiązać takie problemy. Kiedy sprawa jest naprawdę poważna, konieczna jest interwencja chirurgiczna. Chirurg może naprawić problemy związane z budową szczęki, zanim powstanie proteza, co pozwala na jej lepsze dopasowanie. Dotyczy to przede wszystkim protez długoterminowych. W szczególnie ciężkich przypadkach, można przeprowadzić zabieg przeszczepiania kości, w obszary, gdzie ich brakuje. W ramach chirurgii stomatologicznej prowadzone są też zabiegi składania złamanej szczęki i kości twarzy. Taki specjalista pomoże też w przypadku rozszczepienia wargi i podniebienia.

Opracowanie:
Karolina Wierdak
Właściciel Kliniki / Lekarz dentysta

Udogodnienia dla Pacjentów

Gabinet
przyjazny dzieciom
Klimatyzacja
Udogodnienia
dla niepełnosprawnych
Wi-Fi
MediRaty
Możliwość
płatności kartą
Bezpłatny parking
Strefa palacza

Skontaktuj się z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krążkowy 87c
63-600 Kępno

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 13:00 - 20:00
Wtorek: 09:00 - 17:00
Środa: 09:00 - 16:00
Czwartek: 12:00 - 20:00
Piątek: 09:00 - 17:00