umow wizyte REJESTRACJA WIZYTY TYLKO TELEFONICZNA

Czynniki wzrostu (Concentrated Growth Factors) są białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i zwiększają możliwości regeneracji bez skutków ubocznych!

CD34+ to hematopoetyczne komórki macierzyste dające początek wielu typom komórek krwi. Są one jednymi z lepiej scharakteryzowanych komórek macierzystych w organizmie człowieka.

Obydwa produkty pozyskiwane są z krwi pacjenta dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania opatentowanego przez włoską firmę Silfradent. Badania naukowe nad Concentrated Growth Factors, CD 34+ zostały licznie przeprowadzone, opracowane i opublikowane dla wielu dziedzin medycyny takich jak:

biologia, biochemia, ortopedia, chirurgia twarzowo-szczękowa, stomatologia, chirurgia ogólna, ginekologia, medycyny sportowa, medycyna estetyczna i sposoby kuracji kosmetycznych, terapie przeciwbólowe, regeneracja włosów oraz dla wielu innych.

Concentrated Growth Factors i komórki macierzyste CD34+ pozwalają na:

 • szybsze i lepsze rezultaty gojenia
 • szybszą odbudowę kości
 • lepszą integrację implantu z kością
 • brak zespołu suchego zębodołu
 • uzyskanie „StickyBone” po wymieszaniu z substytutem kości
 • otrzymanie „el Poncho” – autogennej membrany regeneracyjnej przy implantacji

CGF charakteryzuje się 4 fazami:

1.faza górna surowica (osocze krwi bez fibrynogenu i czynników koagulacji),
2.faza CGF w formie dużego i gęstego spolimeryzowanego włóknika,
3.faza pół płynna zawierająca czynniki wzrostu GF, linię białych komórek krwi i komórki macierzyste (CD34+) czekające na pobudzanie i różnicowanie w kierunku wyspecjalizowanych typów komórek,
4.czerwona warstwa RBC – jest lepką, gęstą, bogatopłytkową masą

 

Analiza immunohistochemiczna komórek CD34 + (komórek macierzystych) obecnych w kożuszku leukocytarno-płytkowym wykazała czterokrotnie większą ich ilość w próbkach odwirowanych w Separatorze Komórkowym Medifuge-Silfradent niż w innych używanych wirówkach laboratoryjnych.

CGF posiada lepiej skoncentrowaną i lepiej usieciowaną fibrynę (wygląd po 24h):

SEPARATOR KOMÓRKOWY MEDIFUGE

Silfradent Medifuge MF200 to separator komórkowy przeznaczony do zastosowań medycznych. Została zaprojektowana w celu przygotowania autologicznego koncentratu czynników wzrostu (CGF) oraz komórek CD34+ z krwi własnej pacjenta, będącej idealnym źródłem autologicznym bez dodatku substancji egzogennych. CGF stanowi nową generację koncentratów bogatopłytkowych, które mają zdolność utrzymywania się w większym stężeniu autologicznym.

Czynniki wzrostu są białkami, które regulują złożone procesy gojenia się ran i bez skutków ubocznych zwiększają zdolności gojące organizmu.

Medifuge MF200

Separator komórkowy mieści do 8 probówek. Uzyskujemy różne poziomy koncentracji białek czynnych w poszczególnych frakcjach w postaci płynnej (LPCGF) albo fibryny do tworzenia błony, kleju (Sticky Bone) lub innych postaci dla regeneracji tkanek i augmentacji kości, w zaledwie 14 minut.

Rotor wykonany z materiału antystatycznego i antymagnetycznego (brak wpływu na żelazo zawarte w czerwonych krwinkach, minerały, metale ciężkie, zmniejsza zawartość substancji promujących powstawania raka, takich jak aflatoksyny, cer, polon, eliminuje bakterie rodzaju Clostridium)

Cechy produktu:

 • Ten wyjątkowy wyrób medyczny pozwala na korzystanie z maksymalnie 8 probówek do stworzenia CGF (fibryny).
 • Mikroprocesorowy układ sterowania pozwala na utrzymywanie stałej prędkości.
 • Wyjątkowa konstrukcja wirnika z samodzielną wentylacją chroni próbki krwi przed działaniem ciepła. Komora rotora, pokrywa oraz gniazda na probówki gwarantują bezpieczeństwo biologiczne w warunkach skażenia biologicznego, w przypadku stłuczenia probówki.
 • Gniazda na próbówki oraz rotor zostały wykonane z termoplastycznego materiału o właściwościach antystatycznych, który można czyścić, wyjąć i sterylizować w autoklawie w temperaturze 135 °C.
 • MEDIFUGE jest wyposażony tryb odkażania za pomocą promieni UVC.
 • Czas trwania cyklu sterylizacji to 5 minut przy 1000 obr./min.
 • Silnik sterowany elektronicznie, a jego części wewnętrzne nie wymagają konserwacji.
 • Wytwarzany poziom hałasu utrzymuje się poniżej wymaganych standardów i nie przekracza 57 dB(A).

Udogodnienia dla Pacjentów

Gabinet
przyjazny dzieciom
Klimatyzacja
Udogodnienia
dla niepełnosprawnych
Wi-Fi
MediRaty
Możliwość
płatności kartą
Bezpłatny parking
Strefa palacza

Skontaktuj się z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krążkowy 87c
63-600 Kępno

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 13:00 - 20:00
Wtorek: 09:00 - 17:00
Środa: 09:00 - 16:00
Czwartek: 12:00 - 20:00
Piątek: 09:00 - 17:00